آب و سایر آشامیدنی ها

برخی افراد نسبت به بعضی غذاها حساسیت دارند. در طول دوران امپراطوری رم، با استفاده از مسموم کردن غذاها بسیاری از افراد را می کشتند. هر ماده غذایی می تواند محرک باشد؛ اما مواد غذایی که معمولاً ایجاد حساسیت می کنند دارای گلوتن، ذرت، صدف، بادام زمینی و سویا می باشند.

توجه داشته باشید که گیاهخواران و وگانها میتوانند از انواع شیر سویا یا بادام استفاده کنند. پنیر: فراورده ای از شیر ترش است که انواع مختلف آن موجود می باشد. مدت نگهداری شیر استریل باز شده در یخچال ۲۴ ساعت است. بهتر است برای خرد کردن کلم پیچ آن را بهقدری برش بزنیم که در زمان خوردن بهراحتی در قاشق جا شوند. یکی از غذاهای خوشمزه و مقوی که با گوشت میتوانید درست کنید، خورشت کنگر است. سالاد الویه یک ناهار نونی ساده و خوشمزه است که اصالتی روسی دارد. همراه غذا، سبزی خوردن و سالاد مصرف کنید. بااینحال اگر به گوشت قرمز علاقهمند هستید، خوب است سعی کنید انواع بدون چربی و بهاصطلاح لخم آن را در چک لیست خرید خانه خود قرار دهید.

کلم پیچ در سال های اخیر بسیار محبوب بوده است. بیماری های ناشی از غذا و یا مسموم کردن غذا توسط باکتری، سم، ویروس و غیره ایجاد می شود. تشخیص عوامل بیماری های ناشی از غذا و همچنین شناسایی روش های نظام یافته تر جهت نابودی این بیماری ها سبب توسعه سیستم های تجاری همچون HACCP شد.

همچنین ماستهای پروبیوتیک نیز میتوانند بخش مهمی از رژیم غذایی شما را شکل دهند؛ اما بدانید ماستهایی که تحت فرایند گرمایی قرار میگیرند، مفید نیستند؛ چرا که ماست حرارت دیده باکتریهای مفیدش را از دست داده است. قلیه ماهی از معروفترین غذاهای سنتی جنوب کشور است. این غذاهای ساده برای ناهار، مناسب یک وعده سبک هستند و نیازی نیست زمان زیادی را برای درست کردن آنها صرف کنید.

از طرفی غذاهای زمستانی برای این فصل مقوی هستند تا سیستم ایمنی بدن را بالا ببرند. از نوشیدن چای یا قهوه از یک ساعت قبل و تا دو ساعت بعد از خوردن غذا خودداری کنید. این یک اشتباه است که تمام حبوبات را به هم متصل کنید که مشکل ایجاد می کنند. بادمجان کبابی پوست گرفته شده را ساطوری و له کنید. ساندویچ مرغ با سیب زمینی کبابی یک ساندویچ خوشمزه و فوقالعاده ساده ای که نیم ساعته آماده می شود. بعد ازینکه آب عدسها به جوش آمد، همینطور که در تصویر مشاهده میکنید، روی آن کفی تشکیل میشود که حتما باید این کف را با قاشق جمع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید