آب و سایر آشامیدنی ها

پس از دوران عصر یخ، انسان ها می خواستند تا پرورش گیاهان و حیوانات را تحت کنترل خود بگیرند تا بدین وسیله خود را ایمن سازند. در گذشته غذا از راه پرورش حیوانات، صید ماهی، شکار و دیگر روش های امرار معاش به دست می آمد. این مسئله منجر به پیدایش کشاورزی شد و شیوه ای که غذا طی آن به دست می آمد را تغییر داد. تعداد وعده های غذایی در هر روز، مقدار آن، مواد تشکیل دهنده و این که کی و چگونه تهیه می شوند در نقاط مختلف دنیا بسیار با هم متفاوت است. ناهار یکی از وعده های اصلی غذای روزانه است لذا باید دقت کرد ویتامین، پروتئین، مواد معدنی و دیگر مواد لازم را به بدن برساند و مانع افزایش وزن یا سوء تغذیه شود.

وعده های غذایی کوچکی که بین وعده های اصلی غذا وجود دارد را اسنک می نامند. غذا منبع اصلی تولید انرژی و تغذیه در جانوران است و معمولاً جانوران و گیاهان، منشا تولید آن هستند. در جوامع صنعتی، منشا تولید بخش عظیمی از وعده های غذایی، جانوران می باشند. انسان ها، جانوران همه چیز خوری هستند که قادرند هم فراورده های گیاهی و هم جانوری را مصرف کنند. همچنین مراحل دیگری همچون مخلوط کردن، سرد یا گرم کردن، پختن و غیره هم جزو مراحل آماده سازی غذا به حساب می آید. با وجود اینکه همبرگر جز غذاهای فست فودی به حساب می آید ولی شما می توانید این غذای خوشمزه را در خانه و بسیار سالم درست کنید و از آن لذت ببرید.

در ادامه یک عدد پیاز و یک عدد هویج را شسته و پوست بگیرید سپس پیاز را خلالی و هویج را به صورت حلقه حلقه برش دهید و به مرغ اضافه کنید. برای ماکارانی موادی چون پیاز و سیر، رب گوجه فرنگی، ماکارانی رشتهای و ادویهجات لازم است. اگر گوشت چرخ کرده شما در فریز بوده و یخ زده است از ۱ ساعت قبل بیرون بگذارید و بزارید با دمای محیط یخ آن آب شود.

بیشتر غذاها را قبل از مصرف باید آماده نمود. در مواد غذایی ارگانیک آنتی اکسیدان Phenolic بیشتر یافت میگردد (50 درصد بیشتر از محصولات غیر ارگانیک). بیشتر مراحل آماده سازی غذا در آشپزخانه صورت می گیرد. در طرز تهیه کله جوش از پیاز، سیر، گوشت چرخ کرده، گردوی خرد شده، کشک، سبزی خشک، سیر داغ و نعناع داغ استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید