آشنایی با اطلاعات درج شده بر روی برچسب های مواد غذایی

مصرف روزانه شير و مواد لبني به مقدار كافي، عوارض ناشی از آلودگی هوا را بر دستگاه گوارش کاهش می دهد. بره ها معمولاً علف می خورند و گوشت آن ها حاوی اسیده ای چرب امگا 3 بالایی است. از خرید مواد غذایی مثل آب میوه، آب زرشک، ساندویچ، دل و جگر و امثال آن ها که توسط فروشنده های دوره گرد عرضه می شوند خودداری کنیم. خورش بادمجان یکی از خوراک های معروف ایرانی است.این غذای لذیذ هم برای مصرف در جمع خانواده و هم برای مهمانی ها پخته می شود. گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید و خوب آن ها را مخلوط کنید.

بنابراین خوب است حضور شیر را در چک لیست خرید خانه خود امری ضروری بدانید. تخممرغ منبع غنی سلنیوم، ویتامین D، B6، B12 و مواد معدنی مانند روی، آهن و مس است؛ بنابراین استفاده از آن را در لیست خرید خانه خود جدی بگیرید. این غذا اصالتا شمالی است و مازندرانیها مرغ آن را به صورت کبابی درست میکنند.

مرغ شکم پر را در بسیاری از شهرهای ایران درست میکنند اما این غذا اصالتا مازندرانی است. یک عدد تخم مرغ را شسکته و خوب به هم بزنید تا زرده و سفیده با هم مخلوط شود. نانها را خوب به آب خورشت که چرب هم هست، آغشته میکنند. گوشت چرخ کرده را اضافه و خوب ورز بدهید. یک غذای خوشمزه که هم با گوشت چرخ کرده و هم بدون گوشت درست میشود. کلم پلو یک غذای شیرازی است اما در اکثر شهرها درست میشود.

از این برچسب مواد غذایی بهدلیل استفاده از سه رنگ سبز، قرمز و نارنجی بهاسم چراغراهنمای تغذیهای هم نام برده میشود. زیرا همه میوه ها بدون توجه به اندازه اشان ارزش غذایی یکسانی دارند و برای سلامتی مفید هستند. سپس یکی از پیاز ها را با رنده ریز رنده کنید. سپس سیب زمینیها را با یک رنده مناسب به صورت ریز رنده کنید و در یک کاسه مناسب بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید