آموزش آشپزی صفر تا صد+دوره کلاس های حرفه ای+مدرک بین المللی

هر شخص با مصرف انواع مواد غذایی از قبیل: غذاهای فرآوری شده، محصولات طبیعی مثل میوه و سبزی در کنار آشامیدنیهای انرژیزا کالری مورد نیاز را تامین خواهد نمود. هر کدام از مواد غذایی متنوع در ایران و جهان به سبک خاصی مورد طبخ قرار گرفته و انتخاب بهترین شیوه فرآوری آن نیازمند تخصص ویژهای خواهد بود. به این فرآیند تغییر شکل از حالت خام به فرآوری شده؛ هنر آشپزی گویند.

دورهای جامع در 110 ساعت کلاس آموزشی برای هنرجویان بوده و بیشتر به مسائل هنر آَشپزی کلاسیک پرداخته خواهد شد. این مدرک در کشورهای مختلف جهان دارای اعتبار بوده و اشخاص توانایی دریافت احداث رستوران، مدیریت رستوران و سرآشپزی در رستورانها را خواهند داشت. دریافت گواهینامه معتبر از دانشگاه بین المللی نورث وست که قابل استفاده در سراسر دنیا در کنار کسب لقب سرآشپز نمونه از مهمترین امتیازات برای هنرجویان این دوره است.

غذاهای پخته شده در مناطق مختلف دنیا به پوشش گیاهی، حیوانی و دریایی آن ناحیه وابسته بوده و عمده محصولات غذایی مورد مصرف مرتبط با موارد بیان شده بوده است. در کشور ایران نیز در بخشهای شمالی کشور بنا به پوشش گیاهی مناسب و رویش گیاهان خوراکی شاهد تنوع خوراکهای با منشاء گیاه هستیم. پیشرفت فناوری در سالهای اخیر و در ادامه با همهگیری ویروس کرونا بسیاری از کلاسهای آموزشی بهصورت آنلاین برگزار شده است.

بسیاری از افراد در جهان طبق آداب و رسوم خاصی به زندگی خود ادامه داده و با انتخاب یک رژیم غذایی ویژه، نیازهای بدن خود را رفع خواهند نمود. مواد ضروری بدن از طریق دستگاه گوارش جذب شده و بخش مازاد آن به شکبهای مختلف در بدن ذخیره یا دفع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید