آموزش آشپزی صفر تا صد+دوره کلاس های حرفه ای+مدرک بین المللی

هر کدام از مواد غذایی متنوع در ایران و جهان به سبک خاصی مورد طبخ قرار گرفته و انتخاب بهترین شیوه فرآوری آن نیازمند تخصص ویژهای خواهد بود. استفاده از انواع ادویه، گوشت، روغن و آبزیان دریایی در نقاط مختلف جهان متفاوت بوده و با فرهنگ بومی منطقه در کنار مذهب در انتخاب رژیم غذایی آنها نقش خاصی ایفا نموده است. بسیاری از افراد در جهان طبق آداب و رسوم خاصی به زندگی خود ادامه داده و با انتخاب یک رژیم غذایی ویژه، نیازهای بدن خود را رفع خواهند نمود.

بنا به دلایل ذکر شده هر سرآشپز باید با فرهنگ، آداب و رسوم مناطق دیگر آشنایی مناسبی داشته باشد تا مهارت لازم برای طبخ انواع غذا را داشته باشد. اکثر غذاهای دریایی طبع سرد داشته و آشپز باید با آگاهی لازم به طبخ غذا بپردازد. همانطور که یک پزشک برای کسب مهارت لازم نیازمند تحصیل، تحقیق و تجربه طی سالیان در بهبود توانایی خود بوده؛ شخص سرآشپز نیز باید مسیر مشابهای را طی کند.

در صورت عدمتوجه به نکات مهم در این هنر، امکان ایجاد بیماری و یا حتی فوت اشخاص نیز وجود دارد. بیش از 350 مدل از پاستا وجود داشته و انواع: ماکارونی، اسپاگتی، نودل و لازانیا در این دسته از غذاها قرار دارند. در دو قرن اخیر وسیلههای حمل و نقل زمینی و هوایی با تغییرات چشمگیری روبرو شده و با فراگیری اینترنت، میزان آشنایی مردم با دیگر فرهنگها بهخصوص آشپزی بیشتر شده است. برای آشنایی مفصل با اهمیت آشپزی، آشنایی با غذاهای مختلف و بهترین مسیر سرآشپز شدن تا انتهای این مقاله همراه بلاگ آشپزی سایت دانش و مهارت باشید.

در صورت ادامه حرکت در این مسیر کسب مهارت به درجه سرآشپزی رسیده و میتوانید به عنوان یک حرفه و شغل به آن نگاه کنید. هرچند خطرات کمبود پروتئین ناشی از عدممصرف گوشت برای این افراد وجود دارد؛ اما با استفاده از جایگزینهای خاصی مانند: سویا سعی در رفع آن خواهند نمود. برخی از اشخاص برای مدیریت وزن خود در جهت کاهش یا افزایش وزن نیازمند یک رژیم غذایی خاص بوده و برای رفع هر دو مشکل اهمیت رژیم غذایی مناسب، کاملاً واضح خواهد بود. از طرفی برخی از اشخاص به واسطه زیادهروی در مصرف گوشت و مرغ دچار افزایش وزن و چربی در بدن شده و بر اساس تجویز پزشک باید مدتی را از مصرف هرگونه خوراک دارای گوشت پرهیز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید