آموزش آشپزی صفر تا صد+دوره کلاس های حرفه ای+مدرک بین المللی

فعالیت با عنوان مدیر آشپزخانه یا سرآشپز در هتل، مهمانسرا و رستورانهای لوکس. در صورت ادامه حرکت در این مسیر کسب مهارت به درجه سرآشپزی رسیده و میتوانید به عنوان یک حرفه و شغل به آن نگاه کنید. تا انتها این مطلب تخصصی در دنیای آشپزی همراه سایت دانش و مهارت باشید. ایرانیان در بیش از 2000 سال پیش انواع سبزیجات مثل: کاهو را با روغن زیتون و نمک مورد مصرف قرار میدادند.

استخوانهای ریز، مدت زمان پخت گوشت و طعم خام هر کدام از طیور با یکدیگر متفاوت است. با توجه به پرورش دام در نقاط مختلف کشور ایران، شاهد انواع کباب و خورشت محلی از گوشت دام خواهید بود. گوشت دام نیز به مانند گوشت طیور دارای ویژگیهای خاص خود بوده و انواع غذا با آن قابل تهیه است.

سوپها از انواع مختلف: گیاهی، با گوشت و مختلط تشکیل شده است. ادویه لازم برای بهتر شدن مزه در هر سبک آشپزی نیز متفاوت بوده و از وظایف مهم سرآشپز، اطلاع از چنین اطلاعات کوچک اما مهمی است. خاصیت دارویی هر گیاه متفاوت بوده و حتی در صورت استفاده همزمان خطرآفرین نیز خواهد بود. حتی برش زدن یک تکه گوشت یا سبزی در ماندگاری، مزه و شکل ظاهری آن تاثیر دارد.

مواد غذایی خام سبب فشار بالا به دستگاه گوارش شده و حتی در برخی موارد امکان ایجاد بیماریهای سخت نیز خواهد شد. یک سرآشپز برای پخت غذا نیازمند تجهیزات حرارتی، مواد غذایی خام و مناسب در کنار تجهیزات برش و آماده سازی غذا خواهد بود. در سالهای اخیر انواع گوشت و میوه نیز به ترکیب سالادها اضافه شده و این نوع از غذا دیگر مختص سبزیجات نیست. از طرفی برخی از اشخاص به واسطه زیادهروی در مصرف گوشت و مرغ دچار افزایش وزن و چربی در بدن شده و بر اساس تجویز پزشک باید مدتی را از مصرف هرگونه خوراک دارای گوشت پرهیز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید