آموزش آشپزی صفر تا صد+دوره کلاس های حرفه ای+مدرک بین المللی

از این رو در اولین وعده غذایی روز مقادیر مناسب از انواع ویتامین، پروتئین و فیبر وارد بدن شود. در استانهای شمالی ایران نیز انواع ماهی شکمپر در کنار اشپل ماهی مورد توجه قرار گرفته و شهرت خاصی در کشور دارند. دریافت گواهینامه معتبر از دانشگاه بین المللی نورث وست که قابل استفاده در سراسر دنیا در کنار کسب لقب سرآشپز نمونه از مهمترین امتیازات برای هنرجویان این دوره است. از مهمترین غذاها با گوشت دام در ایران به انواع کباب، آبگوشت و خورشت میتوان اشاره داشت.

افرادی که هنر آشپزی را به صورت تجربی یاد گرفته اما مدرک خاصی ندارند؛ با حضور در این دورهها علاوه بر یادگیری علم آشپزی، گواهینامه این هنر را نیز کسب نمایند. پس از گذر ار مرحله آموزش آشپزی ملل توانایی شرکت در دوره سرآشپز حرفهای را خواهید داشت. ادویه لازم برای بهتر شدن مزه در هر سبک آشپزی نیز متفاوت بوده و از وظایف مهم سرآشپز، اطلاع از چنین اطلاعات کوچک اما مهمی است. ویژگی اصلی گوشت دام در آشپزی میتوان به دیرپز بودن و تامین مواد پروتئینی بدن اشاره داشت. نوشیدنیهای مثل قهوه و چای نیز بهدلیل دارا بودن کافین به افزایش فعالیت مغز و بیدار شدن بدن کمک خواهند کرد.

از گوشت به صورت قطعه قطعه، چرخ کرده، با استخوان، بدون استخوان و بدون چربی در پخت انواع خورشتها میتوان کمک گرفت. و سرآشپز باید تا حد امکان با با ویژگیهای هر پرنده آشنا شود تا در زمان آمادهسازی مواد اولیه و پخت انواع غذا از بهترین گوشت پرنده استفاده کند.

پخت غذا و خوراکهای متنوع با استفاده از گوشت ماکیان نیازمند آشنایی با هر نوع پرنده خواهد بود. بهکارگیری گوشت مناطق خاصی از هر پرنده مناسب سوپ، کباب و خورشتها خواهد بود. با توجه به مزه متفاوت، خواص بینظیر و حیاتی برای زندگی انسان شاهد پخت انواع غذای دریایی در نقاط جهان خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید