آموزش آشپزی صفر تا صد+دوره کلاس های حرفه ای+مدرک بین المللی

سرآشپز وظیفه مدیریت تمام بخشها بوده و باید بر شرح وظایف تمام ارکان گفته شده نظارت داشته باشد. این مدرک در کشورهای مختلف جهان دارای اعتبار بوده و اشخاص توانایی دریافت احداث رستوران، مدیریت رستوران و سرآشپزی در رستورانها را خواهند داشت. ماهیگیری نیز از گذشته همراه انسانها دچار سیر تحولات خاصی شده و در چند قرن اخیر توانای تکثیر، رشد و پرورش ماهی نیز به قدرت انسان اضافه شده است. ذائقه جمعیت جوان جهان به سمت فست فودها گرایش پیدا کرده و همه روز شاهد اضافه شدن فست فودها به جمع اغذیه-فروشیها شهر هستید. در ادامه تاریخ و با خوشمزه شدن گوشت کبابی؛ دیگر مواد نیز به سیخ کشیده شده و مزه آتش را حس کردند.

ویژگی اصلی گوشت دام در آشپزی میتوان به دیرپز بودن و تامین مواد پروتئینی بدن اشاره داشت. اما اگر به دنبال یادگیری اصولی و حرفهای هنر آشپزی و مقام سرآشپز هستید میتوانید در دورههای دانش و مهارت شرکت کنید. ادویه لازم برای بهتر شدن مزه در هر سبک آشپزی نیز متفاوت بوده و از وظایف مهم سرآشپز، اطلاع از چنین اطلاعات کوچک اما مهمی است. فرصت تغییر شرایط بر اساس کسب مهارت جدید و علمی شدن تواناییهای خود را از دست ندهید!

آماده سازی کلاسیک بر اساس برش مرغ، روش پخت و تکنیک. در صورت فعالیت در مناطق گردشگری؛ تنظیم منو غذا بر اساس سلایق و ذائقههای متنوع در سراسر جهان. از گوشت به صورت قطعه قطعه، چرخ کرده، با استخوان، بدون استخوان و بدون چربی در پخت انواع خورشتها میتوان کمک گرفت.

پخت غذا و خوراکهای متنوع با استفاده از گوشت ماکیان نیازمند آشنایی با هر نوع پرنده خواهد بود. خاصیت دارویی هر گیاه متفاوت بوده و حتی در صورت استفاده همزمان خطرآفرین نیز خواهد بود. در صورت تسلط به زبان خارجه؛ فعالیت با سمت کمک آشپز و یا حتی سرآشپز در هتل، رستوران و مهمانسرا کشورهای خارجی.

دیدگاهتان را بنویسید