آموزش آشپزی صفر تا صد+دوره کلاس های حرفه ای+مدرک بین المللی

این کلاسها در شرایط مناسب و با رعایت نکات بهداشتی تشکیل شده و هنرجویان میتوانند با خیالی آسوده برای سرآشپز شدن ثبتنام نمایند. دریافت گواهینامه معتبر از دانشگاه بین المللی نورث وست که قابل استفاده در سراسر دنیا در کنار کسب لقب سرآشپز نمونه از مهمترین امتیازات برای هنرجویان این دوره است. کشورهای اروپایی از گوشت حیواناتی مثل: خوک استفاده کرده؛ اما کشورهای مسلمان، گوشتهای حلال دام و طیور را مورد مصرف قرار خواهند داد.

مصرف بسیاری از مواد غذایی خام برای انسان قابل هضم نبوده و باید با استفاده از انواع روش پخت، شکل محصول غذایی را تغییر داد. آماده سازی کلاسیک بر اساس نوع غذاهای دریایی، روش پخت و تکنیک. دوره سرآشپز حرفهای مجموعه دانش و مهارت طی 160 ساعت کلاس آموزش نکات تئوری و عملی مختلفی را در سطح غذاهای قاره و تولید غذاهای تجاری را به هنرجو ارائه خواهد نمود.

در کشور ایران نیز در بخشهای شمالی کشور بنا به پوشش گیاهی مناسب و رویش گیاهان خوراکی شاهد تنوع خوراکهای با منشاء گیاه هستیم. غذاهای پخته شده در مناطق مختلف دنیا به پوشش گیاهی، حیوانی و دریایی آن ناحیه وابسته بوده و عمده محصولات غذایی مورد مصرف مرتبط با موارد بیان شده بوده است. برای آشنایی مفصل با اهمیت آشپزی، آشنایی با غذاهای مختلف و بهترین مسیر سرآشپز شدن تا انتهای این مقاله همراه بلاگ آشپزی سایت دانش و مهارت باشید.

اما اگر به دنبال یادگیری اصولی و حرفهای هنر آشپزی و مقام سرآشپز هستید میتوانید در دورههای دانش و مهارت شرکت کنید. بنا به دلایل ذکر شده هر سرآشپز باید با فرهنگ، آداب و رسوم مناطق دیگر آشنایی مناسبی داشته باشد تا مهارت لازم برای طبخ انواع غذا را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید