آموزش آشپزی صفر تا صد+دوره کلاس های حرفه ای+مدرک بین المللی

افرادی که هنر آشپزی را به صورت تجربی یاد گرفته اما مدرک خاصی ندارند؛ با حضور در این دورهها علاوه بر یادگیری علم آشپزی، گواهینامه این هنر را نیز کسب نمایند. در استانهای شمالی ایران نیز انواع ماهی شکمپر در کنار اشپل ماهی مورد توجه قرار گرفته و شهرت خاصی در کشور دارند.

یک سرآشپز ممتاز باید با غذاهای شرق آسیایی که از انواع رشته استفاده خواهد شد تا انواع خوراک ایتالیایی را به خوبی مورد طبخ قرار دهد. خاویار بهدست آمده از ماهیا خاویاری جز گرانترین مواد غذایی در جهان بوده و مصرف بیش از یک قاشق غذاخوری از آن سلامت انسان را نیز به خطر خواهد انداخت! با توجه به پرورش دام در نقاط مختلف کشور ایران، شاهد انواع کباب و خورشت محلی از گوشت دام خواهید بود. در صورتی که از طریق وبسایت اقدام به ثبتنام نمایید، 7 درصد تخفیف در مبلغ شهریه را دریافت خواهید نمود.

آشنایی با خواص هر ماده غذایی در این بخش اهمیت بالایی خواهد داشت. از انواع پیش غذا میتوان به: سالاد، سوپ، فینگر فود و غذاهای سبک اشاره داشت. سوپها از انواع مختلف: گیاهی، با گوشت و مختلط تشکیل شده است. بهترین محل برای آموزش کلاسهای آشپزی و تبدیل افراد به سرآشپز نمونه حضور در دورههای متنوع آشپزی سایت دانش و مهارت است. از اصلیترین طیور پرورشی در دنیا میتوان به مرغ، بوقلمون، اردک، مرغابی و شترمرغ اشاره داشت. از سالادهای خاص ایرانی میتوان به: سالاد شیرازی، سالاد ماست و خیار، سالاد کاهو و کلم اشاره داشت. ایرانیان در بیش از 2000 سال پیش انواع سبزیجات مثل: کاهو را با روغن زیتون و نمک مورد مصرف قرار میدادند.

بیش از 350 مدل از پاستا وجود داشته و انواع: ماکارونی، اسپاگتی، نودل و لازانیا در این دسته از غذاها قرار دارند. اولین بار ایرانیان در زمان جنگ و لشکرکشیهای خود گوشت را به شمشیر کشیده و بر روی آتش پختند. از این رو در اولین وعده غذایی روز مقادیر مناسب از انواع ویتامین، پروتئین و فیبر وارد بدن شود. هنرجویان شرکتکننده در دوره و کلاسهای آشپزی ملل و سرآشپز حرفهای با توجه به کسب مهارتهای جدید و افزایش علم آشپزی خود قادر به فعالیت در یکی از حالتهای زیر خواهند بود. در حین جنگهای بین ایران و روم این سبک مصرف غذا وارد اروپا شده و واژه Salata به معنی نمکی شده و شور وارد زبان لاتین شد.

دیدگاهتان را بنویسید