از صفر تا صد ثبت برند مواد غذایی

بعد از آن رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید. سپس با دانههای انار، رب انار، پیاز داغ، شکر و ادویه میپزند. این غذای ترش و خوشطعم را با آلو، قیسی، مرغ، شکر و زعفران میپزند. برای ترش شدن این خوراک، داخلش تمبر هندی هم میریزند. برای تمام کدبانو ها این موضوع اتفاق افتاده که در انتخاب غذا برای ناهار تردید دارند و از خودشون میپرسن ناهار چی درست کنم؟

برای این غذا پیاز، سیب زمینی، گوشت تکهای خورشتی و ترشیجاتی مانند آبغوره و آبلیمو نیاز است. این غذا را به همراه سبزی، پیاز یا ترشی سرو میکنند. خورش دال عدس یک خورش بسیار خوشمزه خوزستانی است که تند درستش میکنند ولی بسته به ذائقه ی خودتون می تونید فلفل کمتر بریزید یا ازش حذف کنید.

و مواد اصلی تهیه آن سیر، کدو، بادمجان و سیب زمینی می باشد. آبگوشت یک غذای سنتی و خوشمزه است که دورهمی میچسبد و به همین دلیل اکثر ایرانیان در ظهر جمعه آن را درست میکنند. رشتیها این شامی خوشمزه را با نان لواش یا بربری و پنیر سیامزگی که پنیر سنتی این منطقه است، میل میکنند.

از ترکیب اسفناج، گوشت و آلو بخارا خورشتی خوشمزه به نام خورشت آلو اسفناج تهیه میشود که با برنج کتهای آن را میل میکنند. برای ادامهی مطلب طرز تهیه خورشت آلو اسفناج با گوشت بر روی لینک کلیک کنید. برای مشاهدهی طرز تهیه آبگوشت(دیزی) بر روی لینک کلیک کنید. سپس یک قابلمه مناسب را انتخاب کنید و درون آن مقداری روغن بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید و صبر کنید تا روغن داغ شود. برای تهیه ته چین مرغ ساده ابتدا باید مرغ را بپزید بدین منظور سینه مرغ را در قابلمه ای به همراه سه پیمانه آب روی حرارت قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید