خوشمزهترین غذاهای سنتی ایران و شهرهای معروف را کجا بخوریم؟

فاصولیه را با لوبیا سفید یا لوبیا سبز و هم به عنوان خورش و هم خوراک طبخ میکنند و درست کردن آن با گوشت و بدون گوشت به صورت گیاهی هم مرسوم است. بادمجان، تخممرغ، سیر فراوان و گوجهفرنگی از جمله موادی است که در ترکیب میرزاقاسمی مورد استفاده قرار میگیرد. مرغ سوخاری هم از غذاهای شناخته شده در سراسر جهان محسوب می شود که در دسته بندی غذاهای فست فودی قرار می گیرد. گوشت مرغ یکی از پر استفاده ترین مواد غذایی در سراسر جهان می باشد که با آن انواع غذاهای سنتی، فست فود و .. تهیه می شود.

زرشک پلو با مرغ که واقعا نیازی به معرفی ندارد و از مجلسی ترین غذاهای ایرانی محسوب می شود. مسئله اینجاست که آشنایی با انواع دستور پخت غذا برای ناهار به شما کمک میکند تا راحتتر برای انتخاب ناهار چی بپزم تصمیم بگیرید. در یک ظرف مناسب، آبلیمو، سرکه، سس سویا، فلفل و زردچوبه را با هم مخلوط کنید.

ماهیها را در ظرف قرار دهید و آنها را به این مواد آغشته کنید تا همه قسمتها، طعم بگیرند. در نهایت کوفتهها را به شکل گرد، فرم دهید و مواد میانی را در کوفتهها بگذارید. گوشت شسته شده را به صورت ریز و قیمهای خرد کنید. در ارومیه به این غذا خورش لوبیا سفید میگویند. مثلا برای یک ناهار مجلسی میتوانید به گزینههایی مثل ماهی شکم پر، قیمه نثار، خورش قیمه، قورمه سبزی، لازانیا و … فکر کنید. خورشت قیمه در بین ما ایرانی ها غذایی پرطرفدار است و برای طبخ آن از رب گوجه فرنگی و سیب زمینی ، لپه، گوشت قرمز، پیاز سرخ شده به همراه لیموی خشک به عنوان طعم دهنده بهره می برد.

بهتر است که میوه و سبزی مورد نیاز یک روز را در چهار نوبت میل نمایید و سعی کنید که نیمی از میوه ها و سبزی های مصرفی از گروه سرشار از ویتامین C باشد. بعد از غذا میوه تازه بخورید. یک اپلیکیشن سفارش غذا اینترنتی به مشتریان امکان میدهد منوی رستوران مورد نظر خود را ببینند، گزینههای موجود را بررسی کنند و از تخفیفهای ارائه شده نهایت استفاده را ببرند. در این دستور زرشک پلو با مرغ را به سبک رستورانی آموزش داده ایم. زردچوبه و فلفل را هم اضافه کنید و با گوشت سرخ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید