لیست آموزش طرز تهیه غذاهای متنوع با مرغ برای شام و ناهار

برای تهیه سماق پلو ابتدا پیاز و فلفل دلمهای را رنده میکنیم. سماق پلو یک غذای اصیل و خوشمزه ایرانی است که با سماق قرمز و آب لبو درست میشود. سپس یک تابه مناسب را انتخاب کنید و در آن روغن مایع بریزید. برای ادامه مطلب طرز تهیه عدس پلو با کشمش و گوشت چرخ کرده اینجا کلیک کنید.

کوکوی سیب زمینی به دو روش تهیه می شود؛ یکی با سیب زمینی پخته و دیگری با سیب زمینی خام و همچنین با ترکیب انواع مواد می توان کوکو تهیه کرد. در ادامه این مرحله دو قاشق از زعفران دم کشیده تان را به زرشک ها و خلال ها اضافه کنید و هم بزنید تا خوش عطر و بو شود همچنین رنگ لعاب بهتری به خود بگیرند.

برنج را نیز از یکی الی دو ساعت قبل از پختن خیس کنید. برای تهیه عدس پلو، عدس را از شب قبل خیس کنید. برای تهیه لازانیا باید سس بشامل نیز درست کرد. سس روی این کلم بسیار خوشمزه است و طعم خاصی به آن خواهد داد. سپس قسمت چوبی کلم یعنی مغز کلم را به صورت مخروطی با کارد تیزی در میآوریم و داخل آب جوش قرار دهیم تا برگها کمی نرم شوند؛ سپس از آب بیرون آورده و به آرامی برگها را جدا میکنیم.

قسمت چوبی کلم یعنی مغز کلم را به صورت مخروطی با کارد تیزی در میآوریم و داخل آب جوش قرار دهیم تا برگها کمی نرم شوند؛ سپس از آب بیرون آورده و به آرامی برگها را جدا می کنیم. عدس خیس شده را آبکش میکنیم و بعد آنرا داخل قابلمه میریزیم و روی آنرا آب میریزیم بهطوری که حدودا دو بند انگشت آب بالاتر از سطح عدس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید