معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي تبريز

کباب کوبیده یکی از خوشمزهترین غذاهای مجلسی است که معمولاً کمتر کسی دست رد به سینه آن میزند. خورش دال عدس خوزستانی از معروفترین و محبوبترین غذاهای جنوب است که معمولاً با کته یا نان سرو میشود. در طرز تهیه خورش دال عدس از عدس قرمز، گوشت چرخ کرده (یا بدون گوشت)، سیر، پیاز، سیب زمینی، رب گوجه فرنگی و تمبر هندی استفاده میشود.

این غذاها معمولا سبک هم هستند و اگر هم به عنوان وعده اصلی از آن استفاده نمیکنید میتوانید در کنار ناهار خوشمزهتان، از طعم آنها لذت ببرید. میتوانید برای درست کردن خوشمزهترین غذا برای ناهار امروز ته چین مرغ را انتخاب کنید و در دورهمی خانوادگی از طعم آن لذت ببرید. در طول یک روز حداقل دو مورد از موارد فوق را در رژیم غذایی خود مصرف کنید.

تولیدکنندگان محصولات غذایی سایتهایی جذاب با گرافیک بالا و مدرن میخواهند که از وجهه آنلاین همپایان بینالمللی خود چیزی کم نداشته باشند. برای درست کردن این غذا گوشت چرخکرده را با آردنخودچی ترکیب و کوفتههای ریز از آن درست میکنند. تنها کاری که باید انجام دهند این است که وارد وب سایت یا اپلیکیشن سفارش غذا شوند تا غذای مورد علاقه خود را در کمترین زمان و به سادگی پیدا کنند.

غذاهای مجلسی برای ناهار معمولا در منوی رستورانها هم حضور پررنگی دارند اما شما هم میتوانید این غذاها را به راحتی در خانه درست کنید. پیاز را خرد کنید و روی دنبهها بچینید. برای درست کردن یک ناهار خوشمزه برای مهمانی پیشنهاد میشود این بار یک کباب کوبیده مرغ رستورانی را امتحان کنید.

اگر عاشق غذاهای سوخاری هستید، این متن را دنبال کنید. برای درست کردن ماهی سوخاری برای ناهار، از بیاستخوان و بدون تیغ بودن ماهیها، مطمئن شوید. در طرز تهیه هویج پلو از برنج، پیاز، سینه مرغ، خلال پسته، خلال نارنج، شکر، زعفران و کمی زرشک استفاده میشود. اگر از خوردن غذاهای تکراری خسته شدهاید و به دنبال طعمهای جدید و خوشمزه غذا برای ناهار هستید، میتوانید هویج پلو را به عنوان یک ناهار جدید امتحان کنید. شما میتوانید کباب کوبیده مرغ را هم روی زغال و هم داخل ماهیتابه درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید