معرفی بهترین مواد غذایی برای داشتن بدنی سالم

لوبیا قرمز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی هستند و فیبر بسیار بالایی دارند. از خرید گوشت چرخ کرده آماده، از قصابی ها خودداری کنیم. سعی کنیم در خرید روزانه حتما سبزي هاي تازه، كاهو، کرفس و … را قرار دهیم. برای اینکه از ابتلا به بیماریهای مرتبط با رژیم غذایی در امان بمانیم، بهنفعمان است که مصرف خوراکیهای دارای نشانگرهای قرمز را محدودتر کنیم. بروکلی سرشار از پتاسیم است، ماده ای که برای سیستم عصبی و به تبع مغز شما ضروری است. غلات و محصولات حاصل از آنها دارای ویتامین B، آهن و فیبر هستند که وجودشان را در لیست خرید خانه ضروری میکند.

به عنوان مثال برای مصرف کاهو یا « سبزی خوردن » همراه با غذا ، آن را ریز ریز خرد کنید، خیار، هویج یا سیب را می توانید رنده کنید. سیب زمینی های شیرین جزو خوش مزه ترین غذاهای نشاسته ای هستند که می توانید بخورید. در یک مطالعهای که در سال ۲۰۱۶ به انجام رسید و طی آن ۴۵ پژوهش مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد غذاهای تخمیر شده میتواند سبب حفاظت از مغز، اصلاح حافظه و نیز کُند کردن روند زوال شناختی شود. شما نمیتوانید تمام باکتریهایی که موجب مسمومیت غذایی میشوند را بچشید، ببینید و یا حتی استشمام کنید، و چشیدن تنها مقدار کمی از غذای آلوده میتواند منجر به یک بیماری جدی شود.

برای تغذیه سالم مجبور نیستید یک رژیم محدود و سخت داشته باشید. مطالعات نشان می دهد که بادام می تواند به شما کمک کند وزن کم کنید و مزایای قابل توجهی برای سلامت متابولیک فراهم کنید. این مواد غذایی به دلایل مختلف باید پایه و اساس رژیم غذایی و لیست خرید خانه شما را تشکیل دهند.

سعی کنیم ظرف های روغن کوچک را خریداری کنیم. ضمن این که معمولا در شرایط غیربهداشتی و با روغن های نامناسب تهیه می شوند. درواقع برای اینکه بتوانید درک درستی از شاخصهای موردارزیابی داشته باشید، لازم است ابتدا ببینید که این شاخصها در چه مقدار از ماده غذایی موردنظر اندازهگیری شدهاند. دانه افتابگردان یکی از دانه هایی است که پیامبر توصیه به مصرف روزانه ان فرموده است. یکی از بهترین منابع کلسیم است.

بروکلی گیاهی است که به دو صورت خام و پخته مصرف می شوند. توصيه مي شود در شرايط آلودگی هوا روزانه حداقل دو لیوان شیر کم چرب استفاده شود. براي شستن از آب نيم گرم و سرد استفاده كنيم تا بافت و كيفيت گوشت آسيب نبيند. بنابراین این مواد را در تماس مستقیم با دست و همچنین در کنار ظروف دیگر نشویید و مراقب باشید تا آب و خونابه باقی مانده از شستشو، سطوح دیگر آشپزخانه را آلوده نکند.

دیدگاهتان را بنویسید