معرفی بهترین مواد غذایی برای داشتن بدنی سالم

گوجهفرنگی، تخممرغ، سیر و پیاز هم در کدوبره میریزند. کدوی سبز و سیبزمینی از اصلیترین موادی هستند که در تهیه کدوبره استفاده میشوند. مهمترین شیرابه قندی که در صنعت قندسازی استفاده میشود، ملاس یا شیرابه چغندرقند و نیشکر است. اگرچه بسیاری از این غذاها در هر دو استان مشترک هستند، اما با این حال برخی از این غذاها را به طور خاص متعلق به مازندران یا گیلان میدانند. از دیگر موادی که در تهیه این غذا به کار میرود، میتوان به سیر، تخممرغ و شوید اشاره کرد. از جمله موادی که داخل مرغ میگذارند میتوان به انواع سبزیجات، پیاز داغ، گردو، زرشک، قیسی، آلو و آب نارنج اشاره کرد.

همچنین میتوان از آنها برای تهیه کره آجیل استفاده کرد که میتواند روی نان تست مصرف کرد یا با بلغور جو دوسر مخلوط شود. حفظ بهداشت مواد غذایی بسیار فراتر از دور ریختن شیری که تاریخ مصرف آن گذشته و یا شستن میوهها و سبزیجات پیش از مصرف است. قند و شکر از شیرابه نیشکر و یا چغندرقند پس از مراحل مختلف تصفیه ، تهیه و به اشکال مختلف عرضه میشود.

این غذای ترش و خوشطعم را با آلو، قیسی، مرغ، شکر و زعفران میپزند. مرغ، لپه، سیر و رب گوجه فرنگی اصلیترین موادی است که در سیر قلیه میریزند. در خیلی از شهرهای ایران، خورشت آلو مسما را درست میکنند، البته در هر شهر به سبک خود. میزان مورد نیاز از این گروه بستگی به میزان فعالیت روزانه و وزن شما دارد، ولی به طور کلی توصیه می شود در طول یک روز حداقل 6 مورد از موارد فوق را در برنامه روزانه خود داشته باشید. تابهحال با این اتفاق مواجه شدهاید که پس از بازگشت از خرید، برخی مواد غذایی مورد نیازتان را فراموش کرده باشید؟

حضور این ماده غذایی در چک لیست خرید خانه به شما کمک میکند تا روز را پرانرژی و بانشاط شروع کنید. تنها کاری که باید انجام دهند این است که وارد وب سایت یا اپلیکیشن سفارش غذا شوند تا غذای مورد علاقه خود را در کمترین زمان و به سادگی پیدا کنند. با این حال، هنگامی که شما اقدام به ثبت آنلاین غذا از رستوران میکنید، این امکان را دارید تا جزئیات مهم مانند رتبه بندی رستورانها (داشتن ستاره) و نظرات مردم را مشاهده کنید. گوجه معمولاً به عنوان سبزیجات ها طبقه بندی می شوند، اگرچه آن ها از لحاظ فنی میوه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید