مواد غذایی که هر روز باید بخورید

به جاي خريد انواع نوشابه هاي گازدار و آب ميوههاي صنعتي، آب، دوغ کم نمک و بدون گاز بخریم. خرید امعاء، احشاء و كله پاچه را کم کنیم. آن ها همچنین نیازمند هیچ آمادگی نیستند که آن ها را برای گنجاندن در رژیم غذایی آسان تر می کند. شما معمولاً از طریق رژیم غذایی خود آنتی اکسیدان دریافت میکنید که نمونه آن چای سبز بهعنوان مواد غذایی ضد پیری است. میگو نوعی حیوان است که در دریا یافت می شود.

سیب ها خیلی خوب عمل می کنند، و اگر شما بین وعده های غذایی احساس گرسنگی کنید، عالی است. سعي كنيم گوشت هايي بخریم كه چربي قابل رويت آن ها کم است. یکی از مواد خوراکی که در سلامتی تأثیرگذار است، سبزیهای برگدار است. این سبزی بهترین منبع بتا کاروتن، فولات و آهن است، موادی که برای سلامت موهای شما ضروری می باشند. جنگ بر روی چربی کم شده است، و بسیاری از چربی ها و روغن ها در حال بازگشت به عنوان غذاهای سالم هستند.

کیسه های ایجاد کننده خلا، كيسه هايي با در زیپی هستند که با بستن در آن ها هیچ هوایی داخل بسته نمي ماند. سبزی ها و سیفی ها را با توجه به فصل آن ها بخریم. 4- گروه میوه ها و سبزی ها: این گروه شامل انواع میوه ها و سبزی ها است که ویتامین ها و مواد معدنی بسیار زیادی دارند. پلی فنولهای موجود در چای سبز ممکن است با از بین بردن رادیکالهای آزاد قبل از آسیب رساندن به پوست، به کاهش پیری خارجی پوست، ناشی از عوامل استرس زای محیطی مانند خورشید و آلودگی کمک کند.

به جای خرید ماکارونی های ساده، انواع ماکارونی های سبوس دار و غنی شده با آهن و ویتامین ها را بخریم. میوه ها و توت های سالم دیگری وجود دارند که در اینجا لیست شده اند. می توانید برچسب نان های آماده را بخوانید تا از اجزای تشکیل دهنده آن و اینکه آیا سبوس دارند آگاه شوید.

زیرا همه میوه ها بدون توجه به اندازه اشان ارزش غذایی یکسانی دارند و برای سلامتی مفید هستند. در هنگام خرید مواد غذایی، انواع اسنک ها و تنقلات بی ارزش مانند چیپس و پفک نخوریم. حداقل 2 بار در هفته ماهي مصرف كنيد. ماهي هاي منجمد بايد داخل فريزر نگهداري شوند. نان هاي ضايعاتي را دور از مواد غذايي مورد مصرف و در محلي خشك نگهداري كنيم. سعی کنیم در خرید روزانه حتما سبزي هاي تازه، كاهو، کرفس و … را قرار دهیم. سهم بيشتري از خريد مواد غذایی را به ميوه و سبزي و حبوبات اختصاص دهيم. تابهحال با این اتفاق مواجه شدهاید که پس از بازگشت از خرید، برخی مواد غذایی مورد نیازتان را فراموش کرده باشید؟

دیدگاهتان را بنویسید