ناهار چی بپزم؟

در این غذای جدید برای ناهار، تکههای مرغ و سبزیجات را درست کرده و بعد به نودل پخته و آبکش شده، اضافه میکنند. همه ما انواع دلمهها را میشناسیم. یکی دیگر از مواد غذایی ضروری در چک لیست خرید خانه برای ما ایرانیها، برنج است؛ بهخصوص آنکه هم حجم وعده غذایی را بیشتر میکند و هم میتواند شما را سریعتر سیر کند.

برنج را کمی زندهتر بر میداریم و آبکش میکنیم و کنار میگذاریم و زعفران را دم میکنیم. لپه را که از قبل خیسش کردهایم به پیاز اضافه میکنیم. برای تهیه قیمه با سیب زمینی ابتدا پیازها را سرخ میکنیم. به علاوه، اگر یک چاشنی را برای گوشت خام و غذای پخته مورد استفاده قرار دهید، باکتریهای مضر از گوشت خام به غذای پخته منتقل میشوند. در طرز تهیه کله جوش از پیاز، سیر، گوشت چرخ کرده، گردوی خرد شده، کشک، سبزی خشک، سیر داغ و نعناع داغ استفاده میشود. برای طرز تهیه قیمه نثار ابتدا پیازها را نگینی کنید و بعد از سرخ کردن پیاز گوشتهای خرد شده را به آن اضافه کنید و تفت بدهید تا بوی زهم گوشت از بین برود و رنگش عوض شود.

سپس پیاز را خرد کرده و بگذارید سرخ شود. کرفس را برای سالاد هم استفاده میکنند. این خورش رو میشه هم با کوفته قلقلی درست کرد و هم با گوشت مرغ. در بیشتر استانهای ایران قورمه سبزی را مانند هم درست میکنند اما ممکن است ادویهها را بیشتر یا کمتر کنند یا از سبزیهای معطر دیگری درست کنند. سپس کرفسهایی که از قبل شسته و تفت دادهاید را قابلمه خود اضافه کنید. در ادامه برای پخت ته چین مرغ ماهیتابه ای در اندازه ای مناسب با حجم مواد انتخاب کنید و روی حرارت گاز قرار دهید سپس درون تابه یک قاشق غذا خوری روغن مایع و یک قاشق غذاخوری کره اضافه کنید.

برای تهیه خورشت بامیه ابتدا سر بامیهها را پاک کرده به گونهای که زیاد کوتاه نشده و مواد لزج و تخمهای درون بامیه بیرون نیاید. بامیه یکی از گیاهان ضد افسردگی است. یکی دیگر از خورشتهای خوشمزه و خوش رنگ و لعاب برای ناهار ظهر قیمه با سیب زمینی است.

این غذای ساده برای ناهار با برنج سرو میشود و درست کردن آن تقریباً کار سادهای است. اگر به دنبال غذایی مجلسی و شیک برای درست کردن به هنگام ناهار هستید، قیمه نثار پیشنهاد من به شما عزیزان است. در اینجا فهرستوار لیست غذاهایی که به هنگام ناهار میتوانید بپزید را به شما آموزش میدهم.

دیدگاهتان را بنویسید