ناهار چی بپزم ؟

روغن زیتون بکر، سالم ترین عنصر روی زمین است. سپس روی برنج میریزند و با گوشت سرو میکنند. برخی باقالاقاتق را با برنج و به عنوان غذای اصلی و برخی دیگر به عنوان پیشغذا میخورند. آلو اسفناج یکی دیگر از غذاهای خوشمزه برای ناهار است که در روزهای زمستان طبخ میشود و به دلیل فواید بیشماری که دارد از بدن در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت میکند.

کافی است سبزی کوکو را که شامل تره، جعفری، گشنیز، شوید و برگ سیر تازه است به صورت ساطوری خرد کنید و با تخم مرغ و ادویههای دلخواه مخلوط کنید تا بتوانید یک کوکوی خوشمزه برای غذای ناهار درست کنید. از طرفی غذاهای زمستانی برای این فصل مقوی هستند تا سیستم ایمنی بدن را بالا ببرند.

اگر به دنبال یک غذای نونی برای ناهار زمستانی هستید، پیشنهاد میکنیم این بار کله پارچه را امتحان کنید. اگر در یک صبح زمستانی و سرد با خودتان فکر میکنید که ناهار چی بپزم، کله گنجشکی میتواند گزینه خوبی برای یک ناهار نونی ساده محسوب شود. اگر از خوردن غذاهای تکراری خسته شدهاید و به دنبال طعمهای جدید و خوشمزه غذا برای ناهار هستید، میتوانید هویج پلو را به عنوان یک ناهار جدید امتحان کنید. طرز تهیه ته چین مرغ مجلسی آن قدرها سخت نیست که تنها برای مهمانیها به سراغ آن بروید.

طرز تهیه اشکنه معمولاً در شهرهای مختلف کمی متفاوت است. آووکادو دارای مقادیر نسبتاً بالایی منیزیم است که برای عملکرد صحیح مغز مهم محسوب میشود. غذاهای تخمیر شده برای مغز میتوانند چندین خاصیت را به همراه داشته باشند. معمولا در لیست غذا برای مهمانی ناهار از انواع غذاهایی نام برده میشود که با برنج سرو میشوند و به غذاهای مجلسی معروف هستند.

دیدگاهتان را بنویسید