ناهار چی بپزم ؟

این مواد غذایی به دلایل مختلف باید پایه و اساس رژیم غذایی و لیست خرید خانه شما را تشکیل دهند. از ترکیب اسفناج، گوشت و آلو بخارا خورشتی خوشمزه به نام خورشت آلو اسفناج تهیه میشود که با برنج کتهای آن را میل میکنند. کدو و بادمجان از خوشمزههایی هستند که طعم خورشت را فوق العاده میکنند. این غذا را به همراه سبزی، پیاز یا ترشی سرو میکنند. سپس آنها را با یک چاقوی مناسب به صورت خلالی خرد کنید. سپس پیاز را به صورت نگینی خرد کنید و سیر را رنده کنید.

البته در این خورشت به جای گوشت از مرغ نیز میتوانیم استفاده کنیم. گوشت را پاک کنید و بشویید و سپس بر روی تخته آشپزخانه با استفاده از یک چاقوی تیز به اندازه خورشتی آن ها را خرد کنید. صبر کنید تا روغن داغ شود، سپس پیاز خرد شده را به همراه سیر رنده شده به قابلمه اضافه کنید و مقداری آن ها را تفت دهید. مطالعات نشان می دهد افرادی که غذاهای دریایی زیادی می خورند (به ویژه ماهی) بیشتر عمر می کنند و خطر کمتری از بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، جنون و افسردگی دارند.

در فهرست غذاهای سریع برای ناهار موادی انتخاب شدهاند که برای پخت آنها به زمان کمی نیاز داشته باشید. برنجی را که آبکش کرده اید را به مایه ته چین اضافه کنید، نکته ای که در این مرحله مهم است میزان پخت برنج های آبکش شده است. بال مرغ عسلی از غذاهای خوشمزه بین المللی است که معمولا به عنوان پیش غذا سرو می شود، البته می توانیم این غذای خوشمزه را به عنوان غذای اصلی نیز سرو کنیم. خورشت کنگر یک غذای محلی محسوب میشود.

برای تهیه این غذا یک خورش خوشمزه درست میکنند، خورشی که از گوشت، نخود، پیاز و رب درست شده است. شاید بخواهید برای هر یک از اعضای خانواده یک نوع غذا سفارش دهید که این موضوع در رستوران فیزیکی امکان پذیر نیست. سپس پیاز خردشده را به آن اضافه کنید و تفت دهید. ماهی های کوچک ( کیلکا ) که استخوان های آن به همراه گوشت ماهی خورده می شود، علاوه بر اینکه پروتئین مرغوبی است؛ کلسیم و ویتامین D دارد که برای کاهش پوکی استخوان مفید هستند. سپس دو عدد پیاز و سیر و فلفل دلمهای خرد شده به همراه آبلیمو بر روی مرغ میریزیم و میگذاریم تا ۵ ساعت مواد به داخل مرغ بریان برود.

دیدگاهتان را بنویسید