ناهار چی بپزم ؟

هميشه به اندازه نياز خريد كنيم و از انباركردن مواد غذایي در منزل خودداري كنيم. اگر در منزل گوشت در دسترس ندارید، ما به شما غذاهای با مرغ را پیشنهاد میدهیم. یک لیوان آب جوش را به همراه زعفران بر روی مرغ میریزیم و میگذاریم با آب زعفران بپزد. به منظور جلوگیری از این امر همواره غذاها را در یخچال، آب سرد یا مایکروفر یخزدایی کنید.

در تهیه سالد الویه از موادی چون سیب زمینی، تخم مرغ، خیار شور و مرغ به همراه سس مایونز استفاده میشود. همانطور که این غذا از اسمش پیداست از ترکیت مرغ که معمولاً سینه و ران مرغ است به همراه برنج زعفرانی و زرشک درست میشود. شما میتوانید این کباب را همانند سایر کبابها روی گاز یا منقل درست کنید و از طعم خوشمزه آن به همراه برنج زعفرانی و گوجه کبابی برای ناهار خودمانی و مهمانی لذت ببرید.

زردچوبه، فلفل قرمز، ادویه را به آن اضافه میکنیم و در حد چند ثانیه تفت میدهیم تا بوی عطر ادویهها فضای آشپزخانمون رو پر کنه. ولی اگر به سالمخواری معتقدید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم اطلاعات تغذیهای روی برچسب مواد غذایی را چگونه باید بخوانیم. تابهحال با این اتفاق مواجه شدهاید که پس از بازگشت از خرید، برخی مواد غذایی مورد نیازتان را فراموش کرده باشید؟ گوجه معمولاً به عنوان سبزیجات ها طبقه بندی می شوند، اگرچه آن ها از لحاظ فنی میوه هستند. برای تهیه این غذای خوشمزه این مقدار زیره را با مقدار پیمانههای مورد نظر برنج به همراه آب، روغن و نمک میگذاریم تا بپزد.

در ظرف دیگری پیازها را با کمی زردچوبه و نمک تفت دهید. گوشت قیمهای خرد شده را به پیازهای طلایی شده اضافه کنید و مقداری تفت دهید. در این میان، گوشت قرمز میتواند ویتامین B12 را که به ساخت DNA و سالمنگهداشتن سلولهای عصبی و قرمز خون کمک میکند، تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید