ناهار چی بپزم ؟

اشکنه یکی از غذاهای سنتی با تخم مرغ است. این کباب خوشمزه که نام دیگرش کباب مشتی زردک است با گوشت چرخ کرده و هویج درست میشود. قند و شکر از شیرابه نیشکر و یا چغندرقند پس از مراحل مختلف تصفیه ، تهیه و به اشکال مختلف عرضه میشود. همچنین میتوان از آنها برای تهیه کره آجیل استفاده کرد که میتواند روی نان تست مصرف کرد یا با بلغور جو دوسر مخلوط شود.

بعد از مخلوط کردن مواد کره آب شده به روش بن ماری رو به مواد اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. سپس قابلمه را روی گاز قرار میدهیم و به آن نمک اضافه کرده و میگزاریم تا آب به جوش بیاد. بطری های آب پلاستیکی را در فریزر قرار ندهیم. زعفران دمکرده را هم اضافه میکنیم و قابلمه را روی اجاق قرار میدهیم. ۲ الی ۳ کفگیر برنج در قابلمه ریخته و روی آن زعفران دمکرده میریزیم.

در منزل نیز می توانید برای افزایش مصرف فیبر، دانهها را تُست کنید با بو بدهید تا طعم مطبوعی پیدا کنند و مصرف کنید. توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 5 نفر مناسب میباشد . برند های مواد غذایی بهتر است با دیدگاه تجارت جهانی به ثبت برسند.

خورش دال عدس یک خورش بسیار خوشمزه خوزستانی است که تند درستش میکنند ولی بسته به ذائقه ی خودتون می تونید فلفل کمتر بریزید یا ازش حذف کنید. سیر بسیار سالم است. چنین تجربهای میتواند بسیار مثبت و عالی باشد زیرا باعث میشود تا در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنیم و از نوش جان کردن غذاهای خوشمزه و باکیفیت، لذت بسیار ببریم. سس مخصوص گوجه فرنگی در کباب زردک طعم لذیذی به این غذا میدهد. برای شروع طرز تهیه کباب مشتی اصفهانی، پیاز رنده شده را بعد از گرفتن آب آن، به گوشت چرخ کرده اضافه کنید.

آب ولرم رو باید کم کم اضافه کنید و به مقداری اضافه کنید که مواد به حالت خمیری برسن و خمیر چسبندگی نداشته باشه. و در آخر آب ولرم رو اضافه کنید. به طور مثال خیلی از غذاهای سنتی ایرانی مثل انواع کتلت، خورش، آبگوشت و … که در گذشته فقط با گوشت قرمز تهیه می شدند، امروزه با گوشت مرغ هم تهیه می شوند. آش سبزی از لذیذترین آشهای ایرانی و از غذاهای سنتی شیراز است.

دیدگاهتان را بنویسید