ناهار چی بپزم ؟

برخی افراد نسبت به بعضی غذاها حساسیت دارند. در طول دوران امپراطوری رم، با استفاده از مسموم کردن غذاها بسیاری از افراد را می کشتند. محرومیت غذایی سبب سوء تغذیه و در نهایت فقر غذایی می گردد. تشخیص عوامل بیماری های ناشی از غذا و همچنین شناسایی روش های نظام یافته تر جهت نابودی این بیماری ها سبب توسعه سیستم های تجاری همچون HACCP شد. بیماری های ناشی از غذا و یا مسموم کردن غذا توسط باکتری، سم، ویروس و غیره ایجاد می شود. برای مثال، ذرات کوچک از یک ماده غذایی در هوا که حتی استشمام هم نمی شود، می توانند واکنش های کشنده ای را در فرد مبتلا به حساسیت ایجاد نمایند.

حتی شما این امکان را دارید، کیف پول در حساب کاربری خود را شارژ کنید تا به طور خودکار، هزینه غذا پرداخت شود و دیگر نیازی به تراکنشهای بیشتر نباشد. به همین دلیل در قرون وسطی، اعضای خانواده سلطنتی اشخاصی را برای آزمودن و چشیدن طعم و مزه غذا استخدام می کردند. البته این گونه ناهنجاری ها ریشه ارثی دارند و اساساً از اعضای خانواده به فرد منتقل می گردد.

این گونه سیستم ها اگر درست عمل کنند قادرند هر گونه خطر احتمالی را تشخیص داده و نابود نمایند. اگر کدوبره را با کدو تازه بپزید، طعمش عالی خواهد شد. ماکارونی یک ماده غذایی عالی برای حضور همیشگی در لیست خرید خانه شماست؛ چراکه بهراحتی و با سرعت بالا طبخ میشود.

اقتصاد برخی کشورها بسیار متکی بر صادرات مواد غذایی است (در برخی موارد، بیش از 80 %). مقدار ماده غذایی مورد نیاز برای تحریک فرد مبتلا به حساسیت، می تواند بسیار کم باشد. پیاز طعم خیلی قوی دارد و برای استفاده در دستور العمل های آشپزی بسیار مشهور هستند. گاهی برای توزیع عادلانه غذا در زمان های کمبود مواد غذایی، مخصوصاً دوران جنگ، از جیره بندی استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید