ناهار چی بپزم ؟

در ابتدا سینه مرغ را ریز کرده و با روغن کم تفت دهید. بعد از داغ شدن روغن، پیاز و سیر خرد شده را در قابلمه بریزید و تفت دهید تا نرم شوند. سینه مرغ را به همراه پیاز، فلفل و زردچوبه میگذاریم تا بپزد. علاوه بر سبزیجات، از قارچ، پنیر، انواع فلفل دلمهای و گوجه فرنگی هم میتوانید استفاده کنید تا طعم متنوعتر و هیجانانگیزتری را تجربه کنید. مرغ شکم پر یکی از غذاهای پرطرفدار با طعم بسیار دلچسب و لذیذ است که برای پذیرایی ها و محافل رسمی بسیار مناسب می باشد. برای طرز تهیه مرغ سوخاری اینجا کلیک کنید.

ادویهها را به آن اضافه کنید. با توجه به سهم بالای غذا در سبد مصرفی خانوارها و جانشینی محدود آن با سایر کالاها، نوسان قیمت مواد غذایی میتواند اثر قابل توجهی بر کل قیمتهای مصرفکننده داشته باشد. مواد غذایی که کمتر از 70 درصد مواد طبیعی داشته باشند، جزو محصولات ارگانیک محسوب نمی شوند.

در این میان، گوشت قرمز میتواند ویتامین B12 را که به ساخت DNA و سالمنگهداشتن سلولهای عصبی و قرمز خون کمک میکند، تولید کند. تاس کباب یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با گوشت قرمز تهیه می شود. غذای جیب تاجر مرغ یک غذای راحت و خوشمزه که از ترکیب موادی چون سینه مرغ، جعفری، تخم مرغ، ذرت و… درست میشود. برای تهیه آن به تعداد نفرات یک یا چند عدد ران یا کتف مرغ( در صورت دلخواه سینه مرغ) را به همراه آرد سوخاری، تخم مرغ و ادویهجات آماده کنید.

برای تهیه سالاد الویه ابتدا تخم مرغ و سیب زمینی را میگذاریم کاملاً بپزد. سپس مرغ را نیز از قبل به همراه پیاز، ادویه و آب میگذاریم کاملاً بپزد. برای اینکه دوست داشته باشید مرغها مغز پختتر به نظر بیان میتوانید قبل از سرخ کردن حدود یک ربع با پیاز و فلفل و زردچوبه در آب آنها را بپزید. همواره قبل و بعد از تماس با مواد غذایی دستهای خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه، با آب گرم و صابون بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید