نکات مورد توجه در مورد مواد غذایی

بادمجان، تخممرغ، سیر فراوان و گوجهفرنگی از جمله موادی است که در ترکیب میرزاقاسمی مورد استفاده قرار میگیرد. مرغ، لپه، سیر و رب گوجه فرنگی اصلیترین موادی است که در سیر قلیه میریزند. یکی دیگر از غذاهای خوشمزه گیلانی که عطر و بویش، دل همه را میبرد، خورشت سیر قلیه است. برخی باقالاقاتق را با برنج و به عنوان غذای اصلی و برخی دیگر به عنوان پیشغذا میخورند.

برای تهیه باقالاقاتق نوعی باقلای خاص که در گیلان میروید، مورد استفاده قرار میگیرد. برای تهیه این غذا، گوشت را به همراه سبزیجات، لوبیا، برنج و طعمدهندهها حسابی میپزند. از دیگر موادی که در تهیه این غذا به کار میرود، میتوان به سیر، تخممرغ و شوید اشاره کرد. اناربیج یکی دیگر از خورشتهای لذیذ و از غذاهای سنتی گیلانی است.

انواع سبزیجات و طعمدهندههایی که در گیلان وجود دارد، عامل اصلی خوشطعم و مزه شدن غذاهای گیلانی است. اگر مایلید طرحی را ثبت کنید که در آن علائم لاتین وجود داد باید در مدارک خود کارت بازرگانی را هم اضافه کنید. می توانید به جای چربی های مضر، چربیهای سالم را در رژیم غذایی خود اضافه کنید. هرگز اجازه ندهید گوشت قرمز، گوشت ماکیان یا غذاهای دریایی با گوشت پخته یا هر غذای آماده مصرف دیگری در تماس باشند زیرا این عمل منجر به آلودگی ثانویه میشود.

فیلمدکتر ایرج خسرونیا، فوق تخصص گوارش و کبد گفت: هر ماده غذایی مثل سس مایونز که حاوی چربی زیادی باشد میتواند منجر به ابتلای افراد به کبد چرب بشود و تفاوتی نمیکند که این مواد خانگی باشند یا بازاری. ماهی تون در کشورهای غربی بسیار محبوب است و چربی و کالری کمی دارد اما پروتئین زیادی دارد. تنوع غذاهای گیلانی بسیار زیاد است. گیلان سرآمد غذاهای خوشمزه ایرانی است.

دیدگاهتان را بنویسید