نکات مورد توجه در مورد مواد غذایی

آن ها خوش مزه و پر از مواد غذایی مانند پتاسیم و ویتامین سی هستند. مرغ شکم پر را در بسیاری از شهرهای ایران درست میکنند اما این غذا اصالتا مازندرانی است. اگر به شیراز یا سایر شهرهای استان فارس سفر کردید، حتما غذاهای مخصوص این استان را امتحان کنید. بااینحال، اگر از رژیم غذایی کمنمک پیروی میکنید، میتوانید از برخی ادویهها و سبزیجات معطر برای طعمدادن به غذا استفاده کنید. در جدول زیر روی نام هر غذا کلیک کنید یا انگشت بگذارید تا طرز تهیه آن را ببینید. آن ها ترد و مزه بسیار شیرین هستند و منبع عالی آنتی اکسیدان ها و ویتامین سی هستند.

آگهی اول و دوم برند با هزینه متقاضی در اداره مالکیت معنوی تهیه می شود و در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ خواهد شد که باید اصل این روزنامه ها نگهداری شود. اگر کدوبره را با کدو تازه بپزید، طعمش عالی خواهد شد. در اینجا فقط تعدادی از غذاهای خوشمزهشان را با هم میبینیم. کئی پلا غذایی سالم برای کودکان هم هست. در لهجه مازنی به کدو حلوایی، کئی میگویند. کدوی سبز و سیبزمینی از اصلیترین موادی هستند که در تهیه کدوبره استفاده میشوند.

به غیر از کلم، از سبزیجات معطر، گوشت و ادویهجات در تهیه این غذا استفاده میشود. انتخاب نوع گوشت در چک لیست خرید خانه، به خودتان بستگی دارد. تهیه یک چک لیست خرید خانه، متناسب با نیاز خانه و آشپزخانه انجام میشود. مقدار/اندازه سهم یا مقدار در هر وعده خوراکی اولین چیزی است که باید روی برچسب مواد غذایی چک کنیم.

هر غذایی که از گندم، برنج، جو دوسر، ذرت یا غلات دیگر تهیه شود، محصول دانهایست. اگرچه بسیاری از این غذاها در هر دو استان مشترک هستند، اما با این حال برخی از این غذاها را به طور خاص متعلق به مازندران یا گیلان میدانند. به طور خاص، اپی گالوکاتچین گالات (EGCG)، کاتچین و اسید گالیک زیاد است.

تفاوتش هم در این است که علاوه بر مرغ، در تهیه این غذا از بادمجان هم استفاده میشود. این مقدار برحسب واحدهایی از جمله گرم (برای مواد غذایی جامد) یا میلیلیتر (برای مواد غذایی مایع) ذکر میشود. برای تهیه این غذا، از پیاز، سیبزمینی، گوجهفرنگی و ادویه استفاده میشود. برای تهیه این غذا از ماهی بیاستخوان استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید