نکات مورد توجه در مورد مواد غذایی

مرصع پلو یا پلو نگین دار یک پلوی ویژه است که از غذاهای سنتی استان قزوین می باشد.این غذا علاوه بر طعم عالی که دارد بسیار زیبا و رنگارنگ می باشد. محققان دانشگاه زاراگوزا اعلام کردند پوشش های پلاستیکی دارچین دار هم اکنون مورد استفاده تجاری قرار گرفته و می تواند در حفظ و تازگی میوه ها، سبزیجات و گوشت نیز موثر باشد.

باقالی پلو یکی از بهترین غذاهای مجلسی ایرانی می باشد که در جای جای کشور تهیه می شود و برای تهیه آن حدود 90 دقیقه زمان نیاز است تا بتوانید این غذای بسیار خوشمزه را در منزل سرو کنید. تهیه لیست خرید خانه و لیست مواد غذایی یکی از بهترین روشهاییست که میتواند به شما در کاهش هزینهها و استفاده بهینه از زمان کمک کند.

شما نمیتوانید تمام باکتریهایی که موجب مسمومیت غذایی میشوند را بچشید، ببینید و یا حتی استشمام کنید، و چشیدن تنها مقدار کمی از غذای آلوده میتواند منجر به یک بیماری جدی شود. کدوبره یک غذای سنتی سالم و لذیذ است. پس اگر به انتخابهای غذایی سالم اهمیت میدهید، برچسب مواد غذایی قابلقیاس را با هم مقایسه کنید و سالمترینشان را در سبد خریدتان بگذارید.

برای تهیه کباب کوبیده مرغ کلیک کنید. شامی کباب را می توانید در وعده نهار – شام – پیش غذا – سرو کنید . برای تهیه مرصع پلو کلیک کنید. برای تهیه زرشک پلو با مرغ کلیک کنید. کشک بادمجان یکی از معروف ترین خوراک های ایرانی است که طرز تهیه آسانی دارد و با رعایت چند نکته می توانید یک غذای خوشمزه و کم هزینه به سرعت تهیه کنید. نکته حائز اهمیت دیگر این است که سعی کنید برنجی که سرد شده است را به مواد ته چین اضافه کنید.در این مرحله پس از افزودن برنج به آرامی هم بزنید تا برنج و مایع ته چین کاملا ترکیب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید