نکات مورد توجه در مورد مواد غذایی

مرغ را که بهتر است ران آن باشد را در ماهیتابه به همراه ادویهجات سرخ میکنیم. بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که با آرد کامل به جای آرد سفید و تصفیه شده تهیه شده اند. صد در صد ارگانیک: محصولاتی که به طور کامل از ترکیبات آلی (طبیعی) تشکیل شده اند. برای تهیه مرغ بریان، یک عدد مرغ کامل را در ادویه نمک، فلفل و زعفران قرار میدهیم. زردچوبه، فلفل قرمز، ادویه را به آن اضافه میکنیم و در حد چند ثانیه تفت میدهیم تا بوی عطر ادویهها فضای آشپزخانمون رو پر کنه.

سپس مرغها را داخل ماهیتابه ریخته و تفت دهید تا کمی مرغها تغییر رنگ دهند. پیاز را نگینی خرد میکنیم و در روغن تفت میدهیم تا طلایی رنگ شود. برای اینکه گوشتها بهخوبی سرخ شده و رنگ و روی بهتری به خودشون بگیرن، اونهارو به پیاز و ادویههای در حال تفت اضافشون میکنیم، تا بوی خامی گوشت کاملا گرفته بشه. تحقیقات ثابت کرده مصرف 2 حبه سیر در هفته خطر ابتلا به سرطان را تا 50 درصد کاهش می دهد. در ادامه برخی از غذاهای قزوین را معرفی میکنیم. یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی خورشت فسنجان هست که هم با مرغ و هم با گوشت چرخ کرده قلقلی درست میشود.

یکی از غذاهای خوشمزه و خاص برای مهمانی و عروسیها باقالی پلو با مرغ است. یکی از غذاهای خوشمزه و لذیذ که طرفداران بیشماری دارد. یکی دیگر از ادویههای مفید «زعفران» است. ماهی، دیگر مواد گوشتی پرمصرف در لیست خرید خانه، یک پروتئین با کیفیت بالا و دارای چربی کم است.

نخود، لوبیا، عدس و پیازداغ هم از دیگر موادی هستند که در این آش وجود دارند. اما بعضی شیرینتر یا ترشتر این غذا را دوست دارند. البته این غذا با ماهیچه، ماهی و تن ماهی نیز درست میشود. اگر در منزل گوشت در دسترس ندارید، ما به شما غذاهای با مرغ را پیشنهاد میدهیم. غذاهای خوشمزه محلی به شهرهای شمالی محدود نمیشود؛ مثلا در استان فارس هم غذاهای لذیذی میپزند.

دیدگاهتان را بنویسید