نکات مورد توجه در مورد مواد غذایی

این مواد هم نمک زیادی دارند و هم در تهیه آن ها مواد نگهدارنده استفاده شده است که برای بدن و سلامتی مضر هستند. حضور نان در لیست خرید خانه برای تهیه ساندویچ و استفاده در وعده صبحانه بسیار پرکاربرد است. بیشتر، نان های سبوس دار مثل نان سنگک و نان جو خریداری کنیم.

به برچسب ماکارونی ها، پاستاها، نان شیرینیها و نانپیتزاها توجه کنید. به گزارش ایفدونا در بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها معمولا با دو دسته از محصولات که دارای برچسب متمایز کننده ارگانیک و غیر ارگانیک هستند روبرو می شوید. شکلات تلخ همچنین دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است؛ البته به شرطی که واقعا از شکلات تلخ استفاده کنید و مطمئن شوید که قند زیادی در آن وجود ندارد. در مواد غذایی ارگانیک آنتی اکسیدان Phenolic بیشتر یافت میگردد (50 درصد بیشتر از محصولات غیر ارگانیک).

همچنین این محصولات فاقد افزودنیهای غذایی بوده و طبعاً سالمتر می باشند. مانند انواع غذاهای آماده، انواع دسر ها، نوشیدنی ها، تولیدات صنعتی مانند بیسکویت و پفک و … و همه به نوعی برند غذایی محسوب می شوند. نتایج نشان داد که در بلندمدت، شوکهای پولی مثبت اثر معنیداری بر قیمت مواد غذایی در ایران دارند. شوکهای پولی نیز با استفاده از فیلتر هودریک – پرسکات استخراج شد.

در این راستا، تکنیک جوهانسون- جوسیلیوس و مدل تصحیح خطا با استفاده از دادههای سالانه در دوره 1387-1352 به کار گرفته شد. علامت تجاری اجباری نیست اما ثبت، باعث تامین حمایت از آن خواهد شد. یکی از مهمترین مزیتهای محصولات غذایی ارگانیک وجود طعم و مزه بهتر و طبیعی تر و خواص غذایی بیشتر این محصولات نسبت به محصولات تولید شده در سیستم زراعی رایج و محصولات اصلاح شده است.

هیچ کارخانه مواد غذایی بدون داشتن برند به عنوان شناسنامه محصولات خود نمی تواند در بازار اقدام به فروش بکنند . دانه چیا از مهم ترین مواد غذایی است. و اهداف و استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی خود را بر نشان تجاری مواد غذایی جدید استوار می کنند. گوجه معمولاً به عنوان سبزیجات ها طبقه بندی می شوند، اگرچه آن ها از لحاظ فنی میوه هستند. کشاورزی ارگانیک یکی از راههای کاهش مصرف سموم شیمیایی و کم کردن این مواد به منابع آب، زمین و هوا است.

دیدگاهتان را بنویسید