چک لیست خرید خانه + لیست مواد غذایی پرمصرف

اگر از این ماده مغذی در مصارف غذایی و همچنین طبخ آنها استفاده میکنید، توصیه میشود سیر را در چک لیست خرید خانه خود قرار دهید. ماکارونی یک ماده غذایی عالی برای حضور همیشگی در لیست خرید خانه شماست؛ چراکه بهراحتی و با سرعت بالا طبخ میشود. تمامی مواد گوشتی حاوی بسیار زیادی آهن هستند که بهراحتی جذب بدن خواهند شد.

چربی و کالری کمی دارد، اما پروتئین زیادی دارد. ماهی تون در کشورهای غربی بسیار محبوب است و چربی و کالری کمی دارد اما پروتئین زیادی دارد. اما برای افرادی که آن ها را تحمل می کنند، منبع سالمی از مواد غذایی مهم مختلف هستند. زردچوبه، دارچین، نعناخشک، زیره و سایر ادویهجات و سبزیجات خشکشده مختلف هم جزو مواردی هستند که نباید در لیست خرید خانه شما از قلم بیفتند. این مواد غذایی به دلایل مختلف باید پایه و اساس رژیم غذایی و لیست خرید خانه شما را تشکیل دهند. اگر تابهحال برای خود یک لیست خرید خانه آماده نکردهاید، ما در این مطلب هرآنچه که لازم است در لیست خرید مواد غذایی خانه شما حضور داشته باشد، بیان خواهیم کرد.

یکی دیگر از مواد غذایی ضروری در چک لیست خرید خانه برای ما ایرانیها، برنج است؛ بهخصوص آنکه هم حجم وعده غذایی را بیشتر میکند و هم میتواند شما را سریعتر سیر کند. یکی دیگر از چاشنیهای پرکاربرد و مهم برای خوشطعمترکردن مواد غذایی، فلفل است. برای بسیاری، این یکی از بهترین خوراکی هایی است که می توانند بخورند.

خیار یکی از محبوب ترین سبزیجات است. این ماده سرشار از گلوتاتیون (یک ترکیب پروتئینی کوچک که سموم کبد را از بین می برد) و همچنین فلاونوئیدها و بتا کاروتن است. این یک اشتباه است که تمام حبوبات را به هم متصل کنید که مشکل ایجاد می کنند. هویج یک گیاه ریشه ای محبوب است.بسیار خوش مزه و ترد است و با مواد مغذی مثل فیبر و ویتامین K پر می شود.

تخقیقات نشان داده اگر به مدت یک ماه، هفته ای 1 تا 2 عدد آواکادو بخورید، کلیه هایی سالم خواهید داشت. اگر لبنیات مصرفیتان از گاوهای علف خورده گرفته شود، ممکن است حتی بهتر هم باشد چون حاوی میزان بالاتری برای برخی از اسیدهای چرب زیست فعال مانند CLA هستند.

دیدگاهتان را بنویسید