30 مدل غذا برای ناهار (آسان،متوسط،سخت)

سپس پیاز را پوست کنده و در یک ظرف دیگر آن را رنده کنید. برای تهیه خمیر آرد رو داخل ظرف مناسبی بریزین و نمک و خمیر مایه فوری رو بهش اضافه و به خوبی مخلوط کنید. این غذای خوشمزه و خاص برای مجالس و مهمانی بسیار گزینهی خوبی است. خورشت زرشک آلو یک غذای خوشمزه و ملس شمالی است که برای ناهار گزینه خوبی است. مشهورترین غذای اصفهان، بریان است.

DV% نماد اختصاری درصد ارزش روزانه است. مصرف روزانه شير و مواد لبني به مقدار كافي، عوارض ناشی از آلودگی هوا را بر دستگاه گوارش کاهش می دهد. ناهار یکی از وعده های اصلی غذای روزانه است لذا باید دقت کرد ویتامین، پروتئین، مواد معدنی و دیگر مواد لازم را به بدن برساند و مانع افزایش وزن یا سوء تغذیه شود.

ماهی، دیگر مواد گوشتی پرمصرف در لیست خرید خانه، یک پروتئین با کیفیت بالا و دارای چربی کم است. این غذا دارای پنیر پیتزا و پودر سوخاری است که بهتر است به صورت خانگی پودر سوخاری را درست کنید. از خريد و مصرف شيريني ها و تنقلاتی که دارای رنگ هاي مصنوعي هستند خودداري کنیم.

آبگوشت از غذاهای لذیذ و پر طرفدار ایرانی ها است که از ترکیب گوشت ،حبوبات و سبزیجات تشکیل شده است که با تیلیت کردن خورده می شود. اگر از خوردن غذاهای تکراری خسته شدهاید و به دنبال طعمهای جدید و خوشمزه غذا برای ناهار هستید، میتوانید هویج پلو را به عنوان یک ناهار جدید امتحان کنید. مرصع پلو یا پلو نگین دار یک پلوی ویژه است که از غذاهای سنتی استان قزوین می باشد.این غذا علاوه بر طعم عالی که دارد بسیار زیبا و رنگارنگ می باشد.

برای تهیه این غذا ابتدا پیاز را پوست بگیرید و با کمک رنده با دنده ریز رنده کنید. برای بهتر مزهدار کردن مرغ آن را به تکههای کوچکتر تقسیم کرده و با پیاز و سیر و زردچوبه میگذاریم تا بپزد. عدسی یک ناهار نونی ساده فوق العاده مفید و مقوی است که درست کردن آن بسیار ساده است.

دیدگاهتان را بنویسید