30 مدل غذا برای ناهار (آسان،متوسط،سخت)

سپس موادی مانند آبلیمو، دارچین، زعفران دم کرده و نمک و فلفل به همراه روغن مایع را قاطی کرده و به داخل و روی مرغ با یک فرچه آغشته کنید. 2. موادی که در تهیه غذاها به کار می رود. در لیست انواع دستور پخت غذای خوشمزه برای ناهار به این گزینه جدید هم فکر کنید. در زبان فارسی، به شکل مجازی هم از واژه غذا استفاده می کنند؛ مثل غذای فکر. سپس پیاز را نگینی خرد کنید و در کمی روغن تفت دهید. سپس پیاز را پوست کنده و در یک ظرف دیگر آن را رنده کنید. گوجهفرنگی، تخممرغ، سیر و پیاز هم در کدوبره میریزند.

در گذشته غذا از راه پرورش حیوانات، صید ماهی، شکار و دیگر روش های امرار معاش به دست می آمد. معمولاً روش های پخت و تهیه غذا را والدین به فرزندانشان می آموزند که آن هم بر اساس سنت و فرهنگ آنها صورت می پذیرد. این امر، به آب و هوای محل، اکولوژی، اقتصاد آن منطقه، فرهنگ، سنت ها و میزان صنعتی شدن آن محل بستگی دارد.

مراحل آماده سازی غذا شامل: شستن، خرد کردن، اضافه کردن مواد به آن از جمله ادویه جات می باشد. آب پیازها را بگیرید و به سیب زمینی های رنده شده اضافه کنید. سبزی (تره، جعفری، گشنیز، شوید و برگ سیر) را پاک کرده، خوب میشوییم و میگذاریم تا آبشان کامل برود و سپس خرد میکنیم، یک قابلمه آب میگذاریم روی اجاق تا جوش بیاید.

لپهها باید خوب پخته و بعد از پخت آبکش شوند. برنج نیز به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باید در آب جوش به صورت بکشی پخته شود تا نرم شود. برای خوشمزهتر شدن این غذا و به طریق بازاری بعد از آبکش کردن برنج کباب را در لا به لای برنج قرار دهید و بر روی برنج زعفران دمکرده بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید