30 مدل غذا برای ناهار (آسان،متوسط،سخت)

در لیست انواع دستور پخت غذای خوشمزه برای ناهار به این گزینه جدید هم فکر کنید. اگر به دنبال تهیه لیست غذا برای ناهار هستید، بهتر است در ابتدای لیست قیمه را هم یادداشت کنید. رزماری حاوی ترکیب شیمیایی به نام کارنوسیک اسید است که مغز را از ابتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر حفظ می کنید.

از ویژگی های دیگر سوپ جو کاهش جذب مواد مضری مانند چربی از دستگاه گوارش است. پس اگر بنا باشد که مثلا چربی اشباع را در رژیم غذاییمان کاهش دهیم، باید خوراکیهایی را انتخاب کنیم که برای شاخص چربی اشباع درصد ارزش روزانه پایینتری دارند. بهترین روغن پها برای طبخ غذا روغنهایی هستند که اشباع نبوده و پایه گیاهی دارند؛ مصرف روغنهای حیوانی اصلا مناسب یک رژیم غذایی سالم نیستند. قیمه نثار یکی از بهترین و حتی میتوان گفت لوکسترین غذاهای قزوین و البته ایران است.

قورمه سبزی یکی دیگر از بهترین گزینههای غذا برای ناهار با خورش و برنج است که معمولاً طرفداران زیادی دارد. استانبولی یکی دیگر از انواع غذای برنجی ساده برای ناهار است که هم طعم بینظیری دارد و هم به سرعت آماده میشود. طرز تهیه قرمه سبزی چندان مشکل نیست و طعم این غذا بیشتر به سبزیهایی که در خورش استفاده میشود و جا افتادن آن بستگی دارد. میتوانید این غذای برنجی برای ناهار را در کنار سالاد شیرازی و یا ماست خیار آماده کنید و از طعم آن لذت ببرید.

زرشک پلو یکی از محبوب ترین و معروف ترین غذاهای ایرانی است که در اکثر مهمانی ها تهیه می شود و با رعایت نکات تهیه زرشک پلو می توانید این غذای خوشمزه را به راحتی در منزل تهیه کنید. ته چین یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که بسیار پرطرفدار می باشد اگر مواد اولیه مورد نیاز این غذای خوشمزه را در منزل دارید در تهیه آن شک نکنید.

فلافل یک غذای ساده برای ناهار است که ترکیب آن در کنار ترشی، خیار شور و گوجه فرنگی بسیار اشتها برانگیز است. اگر فکر میکنید که امروز ناهار چی بپزم دو نفره به همراه همسر از خوردن آن لذت ببریم، بهتر است استانبولی را امتحان کنید. برای تهیه مرغ شکم پر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید