30 مدل غذا برای ناهار (آسان،متوسط،سخت)

برای ناهار یک روز سرد زمستانی یا بارونی پاییزی آش گزینه خوبی است. یک قاشق غذاخوری کره و دو قاشق غذاخوری آب ته قابلمه میریزیم. برنج را که با نمک از چند ساعت قبل خیس کردهایم، میشوییم تا نمک اضافی آن برود و آن را در قابلمه آب جوش میریزیم و کمی نمک میزنیم و میگذاریم بپزد تا برای آبکشکردن آماده شود.

برنج را کمی زندهتر بر میداریم و آبکش میکنیم و کنار میگذاریم و زعفران را دم میکنیم. برخی باقالاقاتق را با برنج و به عنوان غذای اصلی و برخی دیگر به عنوان پیشغذا میخورند. میتوانید با کلیک بر روی طرز تهیه انواع آش سنتی طرز با تهیه آن آشنا شوید. برای طرز تهیه ماهی شکم پر به صورت کامل و با نکات طلائی بر روی لینک کلیک کنید.

برای طرز تهیه سوپهای خوشمزه بر روی لینک کلیک کنید. سوپ مرغ و سوپ کدو حلوایی نیز از دیگر سوپهای محبوب است. مرغ ترش هم از غذاهای استان مازندران و گیلان است که همانطور که از نامش مشخص است با طعمی ترش و بی نظیر تهیه می شود. این شما و این هم مرغ دینامیتی! آواکادو جزو ماده غذایی دیگری است که برای کبد شما مفید است. آش غذایی دوست داشتنی است که با آش سبزی، نخود، لوبیا، عدس، کشک و با توجه به نوع آن از مواد لازم دیگری درست میشود.

ماهی و میگو از پروتئینهایی هستند که لازم است هفتهای یک بار در برنامه غذایی خود قرار دهید. ماهی شکم پر را هم در فر و هم بدون فر میتوانید درست کنید. یک غذای پر کالری و خوشمزه با مرغ که به دلیل کالری بالایی که دارند با نام چیکن دینامیت شناخته می شود. گردو بسیار مقوی و پر از فیبر و انواع مختلف ویتامین ها و مواد معدنی است. برای سوپ جو از شیر و خامه به همراه قارچ استفاده کنید. خوراک لوبیا چیتی با سیب زمینی و قارچ خوشمزه تر است و باید طوری درست کنیم که خوراک لعاب داشته باشد.

برای ادامهی طرز تهیه سبزی پلو با ماهی اینجا کیلیک کنید. البته بسته به محل زندگی و نوع ماهی میتوانید مواد داخل آن را تغییر دهید. در اینجا ما لیست غذاهایی که با ماهی و میگو میتوانید درست کنید را اشاره خواهیم کرد. اگر به دنبال یک غذای خوشمزه هستید و وقت چندانی برای تهیه غذای های مختلف ندارید بدون شک پیشنهاد ما به شما کوبیده مرغ است چون هم سریع تهیه می شود و هم بسیار لذیذ و خوش طعم است.

دیدگاهتان را بنویسید