بهترین استراتژی برای ورق گالوانیزه آشکار شد ورق گالوانیزه

در کنار این موارد، قیمت مناسب هم یکی دیگر از مزایای ورق گالوانیزه باکیفیت است. شکل پذیری بالا، در کنار سختی و

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

در کنار این موارد، قیمت مناسب هم یکی دیگر از مزایای ورق گالوانیزه باکیفیت است. شکل پذیری بالا، در کنار سختی و استحکام مناسب از ویژگیهای مهم ورق گرم است. فولادهای تنش تسلیم بالا برای شکل دهی سرد مثل HX160YD ، HX180YD، HX180BD، HX220YD، HX300LAD. مقاومت بالا در برابر عوامل مخرب طبیعی یکی دیگر از مزیتهایی است که باعث شده تا استفاده از ورق گالوانیزه همهگیر شود. این روش گالوانیزه یک لایه زیبا و ضخیم از روی در بالای فلز پایه ایجاد می کند - که باعث می شود آن را در برابر خوردگی بسیار مقاوم کند. مهم است که زمان کافی را صرف کنید تا ورق گالوانیزه خنک شود و در آن ته نشین شود تا روی از بین نرود. فولاد فیدار اینجاست تا تمام اطلاعاتی را که برای درک ورق گالوانیزه، کاربردهای آن و همچنین مزایای آن نیاز دارید در اختیار شما قرار دهد. با گالوانیزه کردن، انتظار می رود که یک قطعه فولاد صنعتی در محیط های متوسط بیش از 50 سال دوام بیاورد و با قرار گرفتن در معرض شدید آب بدون نیاز به تعمیر و نگهداری بیش از 20 سال عمر کند. این شوره در اثر واکنشهای شیمیایی پوشش روی با رطوبت محیط رخ میدهد.

در حالی که ورق های حاصل از گالوانیزه گرم در محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرند. عمارت مفخم در هر طبقه دو ایوان، یکی در ضلع شمالی و یکی در ضلع جنوبی دارد که در جلوی هر یک ردیفی از ستونها برای نگهداری سقف ایجاد شده و پنجره، در اتاقهای بنا به این ایوانها باز میشود. این فرآیند موجب میشود رولها به صورت یک نوار پیوسته وارد خط تولید شود. رایج ترین روش فرآیند گالوانیزه گرم است. روش طیف سنجی، دقیق و مطمئن، اما زمانبر است. استاندارد EN 10327: این استاندارد توسط مؤسسه استاندارد اروپا (EN) منتشر شده است. استاندارد ASTM A653: این استاندارد توسط انجمن مواد و آزمون آمریکا (ASTM) منتشر شده است. عوامل مختلفی میتوانند باعث زنگ زدگی فلزات شوند، از جمله وجود اکسیژن، وجود آب، وجود نمک و وجود مواد اسیدی. چند روش برای گالوانیزه کردن فلز وجود دارد. برای این که راحتتر متوجه انواع ورق گالوانیزه شوید ما آنها را بر اساس روش تولید، فرمینگ، شکل ظاهری و نوع پوشش دسته بندی کردیم. فولاد گالوانیزه نه تنها از یک روکش شیک برخوردار است، بلکه پوشش آن محافظت سختی در برابر سایش، پارگی و زنگ زدگی دارد. اما عمر مفید این ورقها اندکی کمتر است و میتوان آن را در حدود 20 الی 30 سال تخمین زد که زمان بسیار مناسبی برای استفاده در مصارف صنعتی است. This data has be​en gen erated  with G​SA Con​te nt G᠎en᠎erator Demover si​on!

نباشد، این عمر مفید تا 60 الی 70 سال هم می رسد. طول عمر طولانی: ورق گالوانیزه می تواند تا ۵۰ سال در برابر خوردگی مقاومت کند. لازم به ذکر است که به طور میانگین مدت زمانی که ورقهای گالوانیزه میتوانند در برابر عوامل محیطی از جمله رطوبت و اکسیژن هوا دوام آورده و دچار زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی نشوند، نهایتاً چیزی در حدود ۵۰ سال تخمین زده میشود. البته روش گالوانیزه کردن بدنه چینیها به پیشرفتگی روش گالوانیزه کردن اروپاییها نیست و نقاط جوش را بهخوبی اروپاییها پوشش نمیدهند؛ ولی بازهم در اکثر محصولات چینی از ورق گالوانیزه استفاده میشود. ترکیب پوشش اکسید روی نسبت به ورق غیر گالوانیزه زمان بیشتری برای خوردگی دارد. در دماهای بالاتر از 300 درجه سانتیگراد، روی به بخار تبدیل می شود - و این بخار به داخل فلز در حال چرخش داخل درام نفوذ می کند. از طرف دیگر محاسبه وزن ورق می تواند به اطلاع دقیق از قیمت ورق سیاه کمک کند. هر پارتیشن در دو طرف خود دارای یک نبشی بوده که از یک سمت به کف بتنی و از سمت دیگر به پروفیلهای گالوانیزه داخل پارتیشن پیچ میگردد. ورق های گالوانیزه رنگی نوعی از ورق های فلزی است که پیش رنگ می باشند و با پوشش رنگ الکتروستاتیک پوشیده شده اند.

پوشش قطعات و ورقهای فولادی با استفاده از رنگهای غنی از روی (Zinc rich paint) از روشهای اجرای پوشش گالوانیزه روی فولاد است. باید به این نکته توجه کرد كه هر تولید كننده ای سطح ورق تولیدی اش را با طرح های مخصوص به خود میزند كه در بازار به گل ورق مشهور است مثلا ورق هفت الماس از نظر طرح روی ورق با ورق جیندال هند كاملا متفاوت است و این كار به خریدار کمک میکند برای تشخیص اصل بودن كالا والبته بعضی از كارخانه ها مثل كاشان و یا جیندال (jindal) هند روی ورق های تولیدی خود اسم برند خود را نیز حك میكنند كه در بازار به ورق های گالوانیزه مارك دار معروفند. ورق گالوانیزه با پوشش سبک: این ورق ها دارای ضخامت روی کمتری هستند و برای کاربردهای داخلی مناسب هستند. اکسید روی یک پوشش محافظ برای جلوگیری از زنگ زدگی ایجاد می کند. گالوانیزه کردن فرآیند اعمال یک پوشش محافظ بر روی فولاد یا آهن است. در چنین شرایط لایه بیرونی به طور کامل از جنس روی است، در حالی که لایههای بعدی ترکیبی از روی و آهن هستند که قسمت داخلی و عمیق همان فولاد خالص است.

به طور معمول، سازندگان، ورق را در روی مذاب فرو میبرند، که مانند هر آلیاژ دیگری به ورق میچسبد. در این مرحله از گالوانیزه کردن یعنی گالوانیزه گرم (Hot dip galvanizing) قطعات به روش تعلیق در حوض مذاب فلز روی غوطهور میشوند و لایهای از آلیاژ روی با پیوند بسیار قوی با سطح فولاد میچسبد. کاربردهای این شیت ها به ویژه در صنعت خودروسازی بسیار زیاد می باشد و همین موضوع سبب تبدیل آن ها به عنوان پر مصرف ترین ورق های گالوانیزه در کارخانه ورق خودرو شهرکرد شده است. لوله های عمقی داغ حجم بیشتری از پوشش گالوانیزه را از آن خود می کند. گالوانیزه به روش سرد به دلیل ضخامت کم پوشش روی، تنها برای مواردی مانند حفاظت فلز در برابر زنگ زدگی کاربرد دارد. این فرآیند از هیچ هیدروژنی استفاده نمی کند، بنابراین شکنندگی هیدروژن نمی تواند در طول این روش گالوانیزه اتفاق بیفتد. در بیشتر موارد، فرآیند غوطه وری گرم، یکپارچگی ساختاری فلز را قربانی نمی کند، اما برخی از فولادهای بسیار با استحکام می توانند از شکنندگی هیدروژنی رنج ببرند. ساختمانهای فلزی، در قبال صدمات یا این که جراحتهایی مثل : آتش سوزی، گردباد و بارانهای گسترده بسیار مستحکم می باشند. از این ورق ها بیشتر در ساخت تابلو برق، لوازم خانگی، لوله سازی، چارچوبهای فلزی، ابزارآلات کشاورزی و همچنین قفسه های فلزی کاربرد دارد.

در این بخش میتوانید قیمت ورق گالوانیزه در انواع برند ها و کارخانه های موجود در ایران را مشاهده کنید. اگر تمایل به خرید ورق با درصد پوشش بالاتر دارید، میتوانید درصد پوشش مورد نظرتان را سفارش دهید. فولادی که فاقد پوشش محافظ است برای حفظ ظاهر و ایمنی ساختاری محصول نیاز به نگهداری بیشتری دارد. بنابر استفاده ای که قرار است از ورق شود نوع آن تعین میشود مثلا اگراز ورق برای پوشش سقف استفاده شود ظاهر ورق مهم است ولی اگر ورق های گالوانیزه برای ساخت تانكر دفنی استفاده شود بیشتر مقاومت و كوتینگ ورق است كه اهمیت پیدا میکند. ورق گالوانیزه که با ایجاد یک پوشش روی بر سطح ورق فلزی تشکیل می شود خود از ورق روغنی بوجود آمده و به علت مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی کاربرد فراوانی دارد. ورق گالوانیزه در واقع یک ورق فولادی است که انرا با یک لایه قلع و روی پوشش میدهند تا از خوردگی فولاد جلوگیری کنند.

تشخیص اینکه یک پوشش گالوانیزه چقدر قوی است، فقط با نگاه کردن به آن، بسیار ساده و می تواند به شما بگوید ضخامت روی چقدر است. برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه می توانید از فرمول زیر استفاده کنید، چگالی فولاد 7.86 و چگالی روی 7.14 گرم بر سانتیمتر مکعب است. چگالی .رق گالوانیزه 7.86 کیلوگرم در متر مکعب است. در ضخامت های ۰٫۴ تا ۱٫۵ میلی متر موجود بوده و به فروش می رسند. قیمت هر متر ورق گالوانیزه به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله ضخامت و ابعاد ورق، کیفیت ورق گالوانیزه، میزان سفارش و حجم خریداری شده و نوسانات بازار. اما گالوانیزه به چه معناست؟ گالوانیزه به چه معناست؟ در این متن، به برندها و کارخانههای معتبری که این محصول را تولید میکنند، اشاره شده است. ورقهای استیل که بهترین نوع ورقهای ضد خوردگی هستند بسیار گراناند، اما تهیه ورق گالوانیزه صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به آنها داشته و این محصولات خواص مطلوبی را نیز ارائه میکنند. در ادامه نیز به فاکتورهای مؤثر بر قیمت ورق سرد و گرم و بهترین روش خرید از دیگر موضوعات مطرح شده در این مطلب است. بهترین و با کیفیت ترین ورق گالوانیزه در اصفهان ، کاشان ، تهران ، تیریز و …منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن